teisipäev, 4. märts 2014

Türgi MK, sprinditeade

2.märts 2014, mitteametliku sprinditeate 1. MK-etapp. Koht - Kremeri linnake. Stardis 27 võistkonda, neist 3 väljaspool arvestust (Soome 4.võistkond ja kaks riikide segavõistkonda, mis erandkorras sellel etapil treenerite koosoleku otsusena lubati).

Raja läbimise märkimiseks kasutati EmiTag Touch Free süsteemi, kus punkti läbimist registreeris käe külge kinnitatud EmiTag. See vilkus 10sec jooksul, kui punkt sai läbitud. Ja punkti läbimiseks pidi EmiTag viibima max 75 cm kaugusel KP-jaamast (lapik plaat) vähemalt ~1 sek. Demonstreerimisel soovitati läheneda punktile käsi ees ja lõpetada punktist möödumine käsi taga. Et kui kätt jooksuasendis hoida ja punktist lihtsalt mööduda, ei pruugi märget tulla. Iseenesest süsteem toimis, kuigi oli harjumatu ja mees-mehe võitlusel lõpusirgel ei olnud küll aega vaadata, kas käe peal tuli vilgub või mitte ..

1. Rootsi 1 - 58:15
2. Taani 1 - 58:34
3. Rootsi 2 - 58:59
...
15. Eesti (riikidest 9) - 1:07:03
Tulemuse sai kirja 19 võistkonda, ma hetkel ei tea, miks lausa 8 võistkonda tühistati.

Üle oma varju me (Kerstin, Kenny, Kristo, Elo) ei hüpanud, kaotus tuli naistel peamiselt jooksukiirusest ja meestel konkurentsi puudumisest. Võitlusvaimu jätkus siiski niipalju, et Bulgaaria alistasime lõpusirgel! Edaspidiseks - esimene naine peab tulema koos peagrupiga, mehed peavad esimestega kaasas püsima ja viimane naine ei tohi alla anda. Orienteerumisvigu tagasi ei jookse. Küll seda on lihtne kirjutada ;-)

Raja andmed olid antud lühimat jooksudistantsi mööda. Meestel 4,4-4,5 km, naistel 3,8-3,9 km. Selle järgi kõige kiirem mees (Gustav Bergman 14:09) orienteerus keskmiselt 3:13/km ja kiireim naine (Galina Vinogradova 14:28) orienteerus keskmiselt 3:48/km!